Degustację wód mineralnych należy poprzedzić zapoznaniem z przeznaczeniem leczniczym wód i dobierając rodzaj wody oraz ich ilość do własnych potrzeb.
Wody lecznicze o właściwie dobranym do potrzeb organizmu składzie, pite we wskazanych ilościach będą miały wpływ prozdrowotny. Natomiast wodę leczniczą można przedawkować i wtedy efekt na organizmie będzie negatywny – od dyskomfortu do dolegliwości.
Jeżeli nie chorujemy przy doborze wody leczniczej możemy pokierować się smakiem.
Picie wód leczniczych można porównać z degustowaniem wykwintnych alkoholi czy kawy. Nie jest to prosty smak a przy pierwszym kontakcie może zniechęcić. Należy dobrać wodę leczniczą do siebie. Nie każda w dużych ilościach będzie zdrowa dla każdego. Zależnie od upodobań należy tez dobrać temperaturę wody. Przy odrobinie otwartości na nowe doznania rozsmakujemy się w krynickich wodach leczniczych a sączenie wód z klimatycznych kubeczków z dzióbkiem stanie się atrakcyjnym sposobem na zdrowy relaks.
W głównej pijalni, w otoczeniu egzotycznej roślinności, zależnie od preferencji czy pogody możemy zażywać wód zimnych, orzeźwiających lub podgrzanych. Wydana nam wodę zimną możemy samodzielnie ogrzać do potrzebnej temperatury w udostępnionych podgrzewaczach.
Rodzaje wód leczniczych i mineralnych dostępnych w Krynickich pijalniach
Woda Słotwinka
Słotwinka – Najdelikatniejsza woda oferowana w Krynickich pijalniach. Naturalny prozac - idealna dla alergików, wspomagająca leczenie cukrzycy i otyłości. Polecana przy schorzeniach górnych dróg oddechowych a także odprężająco przy stresie i depresji. Daje piękne i mocne włosy, paznokcie, wzmacnia też układ kostny.
Woda Jan
Nieco bardziej wykwintny charakter ma woda Jan. To woda dla osób cierpiących na schorzenia dróg moczowych i nerek, cukrzycę i otyłość. W przypadku degustacji większości wód leczniczych zaleca się stosowanie kubeczków z dzióbkiem, tak aby woda a dokładniej substancje mineralne w niej zawarte nie osadzały się lub nie niszczyły szkliwa. W przypadku tej wody sprawa ma się inaczej. Woda lecznicza Jan stosowana jest również do płukania jamy ustnej celem wspomagania naszych dziąseł cierpiących na paradontozę.
Woda Zuber
Dla koneserów dedykowany jest Zuber. Najostrzejszy w smaku. Woda lecznicza, która jest unikatem na skalę światową. Kuracja woda lecznicza Zuber ma na celu mobilizacje naszego organizmu do efektywniejszej przemiany białkowo – tłuszczowo – węglowodanowej. Efektem takiej kuracji ma być nie tylko pożądany spadek wagi lecz przede wszystkim złagodzenie dolegliwości związanych z przemiana materii. Woda Zuber oczyszcza przewód pokarmowy. Działa przeciwzapalnie, zwalcza nadkwasotę, jest polecana przy łagodzeniu stanów związanych z wrzodami żołądka, i dwunastnicy. Pomaga przy dolegliwościach cukrzycowych. Kuracje woda Zuber można stosować w celach leczniczych jak i profilaktycznych.
Właściwości wody Zuber powodują, że jest to idealny środek na zwalczenie… kaca. Po nadużyciu alkoholu woda Zuber idealnie uspokoi nasz system trawienny a także pozwoli uzupełnić w organizmie wypłukane przez alkohol minerały.
Woda Jan i Zuber
Zastosowanie wód mineralnych łącznie należy konsultować. W przypadku połączenia Wody Jan i Zuber otrzymamy idealna pomoc w leczeniu chorób naczyń obwodowych i miażdżycy.
Woda mineralna Kryniczanka
Woda Kryniczanka należy do wód mineralnych wydobywanych w Krynicy od 1793 roku. Wapniowo – magnezowa, o doskonałej proporcji minerałów. Kryniczanka jest woda mineralną wspomagającą układ kostny. Powinni zainteresować się nią sportowcy, ze względu na narażenie na kontuzje sportowe jak i osoby starsze narażone ze względu na wiek na urazy, pęknięcia kości i złamania. Działa profilaktycznie na zasadzie zachowywania równowagi komórkowej naszego organizmu a także wspomagająco po urazach i złamaniach działając przeciwzapalnie i wzmacniająco na układ kostny.